Reklamsız Film ve Dizi İzleme Keyfini Yaşayın...


Not : Yorum Yapmayı Unutmayın…

148 Görüntülenme

Joker Full izle
8.0 IMDB Puanı

Joker Full izle

(Joker)
Yönetmen
Senaryo Todd Phillips, Scott Silver
Pek çok filmde iyi adamlar ve kötü adamlar vardır. Ancak bazı kötü adamlar kesinlikle çok “iyidir”. Joker de hiç kuşkusuz bu karakterlerin başında geliyor. Joker karakteri sinema evreninin en dikkat çekici sembollerinden birisi. Pek çok oyuncu Joker karakterine can vermiştir. Özellikle Heath Ledger, Dark Knight serisinde sergilediği Joker rolüyle herkesi büyülemişti. Sonrasında Suicide Squad filminde de Jared Leto Joker karakterini canlandırmıştı. Tüm oyuncular çok etkili performanslarıyla şimdiye kadar çokça dikkat çekti. 2019’da yayınlanacak olan yeni Joker filmi tüm bu birikimle de beraber çok dikkat çekmiş durumda. Batman’in ezeli düşmanı olan Joker’in hayatının anlatıldığı filmde Joker rolünü Joaquin Phoenix canlandıracak. Filmde Joker’in ezeli düşman olmadan evvel hayatında ne gibi gelişmeler yaşadığını öğreneceğiz. Joker’in geçmişinin mercek altına alındığı filmde Joker’in gerçek ismi Arthur Fleck. Arthur annesiyle yaşayan bir palyaço. Annesini mutlu etmek için elinden geleni yapan Arthur, güleryüzlü olma taraftarı olan bir insan. İnsanlara mutluluk aşılamayı hedefleyen Arthur, yaşadığı şehir olan Gotham’da arzu ettiği mutluluğu bulamamaktadır. Gotham şehrinde hiçbir şey iyi gitmemektedir. İnsanlar zalim ve kötü kalplidir. Kimse mutlu ve güleryüzlü değildir. Şehir giderek daha kötü bir hal almaktadır. Arthur tüm bunların etkisiyle kötü bir gidişata doğru ilerlemektedir. Annesi ve sevgilisi ile de yaşadıkları Arthur’un yaşamında dönüm noktaları olacaktır. Arthur tüm bunlar sonrasında artık Joker olacaktır.

Merakla beklenen Joker filminin nasıl olacağı merak edilmektedir. Heath Ledger ile hayli tavan yapan Joker karakteri, gerçekten de çıtası yüksek bir rol olarak dikkat çekmekte. Bu filmde beklentilerin karşılanıp karşılanamayacağı merak konusu. Joker filminin genel anlamda süper kahraman düşmanı kötü adam filminden ziyade psikolojik tahlil üzerine kurulu bir film olduğunu söylememiz mümkün. Yine aynı şekilde Joker filminin çizgi romanlardaki Joker karakterini de daha iyi bir şekilde yansıttığını söyleyebiliriz. Tüm bunlar film hakkında umutları yeşertiyor.

Filmin yönetmenliğini Todd Philips üstlendi. Senaryoda da payı olan Todd Philips’e Scott Silver da yardım etmekte. Merakla beklenen Joker filmini mutlaka izleyin.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

14 yorum