Reklamsız Film ve Dizi İzleme Keyfini Yaşayın...

The Walking Dead

MoodFilm
12 Mar 2019
The Walking Dead

Tüm dünyada en çok beğenilen diziler arasında yer almayı başarmıştır. The Walking Dead hem yapım noktasında hem de izleyicinin ilgisini çekme noktasında oldukça başarılıdır. Yürüyen Ölüler anlamına gelen dizi ilk bölümü 2010 yılında yayınlanmış ve çok beğenilmiştir. Efsane yapıtlardan bir tanesi olmayı hak eden diziyi tüm dünyada hayranlıkla izleyen ve takip eden çok sayıda insan bulunuyor. Her sezona farklı olaylarla giriş yapması ve oyuncuların üstün performansı dizinin değerini sürekli artırmakta. Zombi filmleri izleyiciyi her zaman kendine çekmeyi başarmıştır. The Walking Dead dizisi de uzun yıllar bu alanda kendinden söz ettirmiştir. Halen tüm dünyada merakla izlenmesi de bu başarının açık göstergesidir. Yabancı diziler arasında zirveyi her zaman zorlayan bir yapıya sahiptir. Müzikleri, farklı sahneleri, oyuncuları ve konuları ile hem dikkat çekmeyi başarmış hem de izlerken büyük keyif vermektedir.

The Walking Dead Konusu

Çizgi romandan uyarlanan dizi farklılıkları ile dikkat çekiyor. Zombiler ile yaşanan olayları anlatmakta olan dizi aynı zamanda salgından kurtulan insanların birbirleri ile olan mücadelelerini anlatmaktadır. Başrol oyuncusu Rick Grimes oyuncu performansı ve dizi içerisinde ki rolü ile beğeni toplamayı başarmıştır. Aylaklara karşı yaşam mücadelesi verirken diğer insan grupları ile yaşanan çatışmalarda oldukça ses getirmektedir. Nedeni bilinmeyen bulaşıcı bir hastalıktan dolayı insanların büyük bir çoğunluğu ölmüş ve Yürüyen Ölüler grubuna dahil olmuştur. Salgın tüm dünyayı etkisi altına almış ve ölen herkes birer yürüyen ölü olmuştur. Aylakları öldürmenin tek yolu kafalarına kurşun sıkmak ya da ezmek. Kafa dışında vücuda zarar verildiği zaman hayat fonksiyonları devam etmektedir. Böylesi bir hastalık yayılmasında ise zombilerin yaşayan insanları ısırması ile oluşuyor. ABD yapımı dizi dram, aksiyon, gerilim ve korku dalında boy göstermektedir.

The Walking Dead İzle

Dizi de heyecanın ve aksiyonun bir an olsun düşmemesi adeta izleyiciyi dizinin içine çekiyor. Dramatik sahnelerin de oldukça fazla olması dizi içerisinde duygusal sahneleri de gün yüzüne çıkartıyor. Yaşam ile ölüm arasında kalan gruplar birbirleri ile mücadeleler ve çok daha fazlasını bulabileceğiniz muhteşem bir dizi. Dizi içerisinde rol alan oyuncuların ölmesi düşünülmeyen karakterler dahi ölmektedir. The Walking Dead izle sizi her açıdan etkileyecek türdedir. Dizinin çekimlerinde zombilerin makyajları oldukça uzun uğraşlar sonucunda ortaya çıkmaktadır. Şef yardımcısı olan Rick tek başına başladığı dizide kısa zamanda etrafına insanları toplamayı başarmıştır. İyi bir ekip olabilmek için büyük fedakarlıklar göstermesi de bu ekibi kurabilmesinde oldukça etkili olmuştur. Hapishanede eşini kaybetmesinden sonra küçük kızı ve oğlu ile yola devam etmek zorundadır. Her yeni sezonda yeni olaylar ile karşı karşıya kalması dizinin akışına uygun şekilde olmuştur. İMDB puanı 8.5 olan dizinin başarılı olduğu almış olduğu puandan da belli oluyor. Başarısının önemli göstergelerinden birisi olarak ön plana çıkıyor.

Yorumlar

3 yorum