Reklamsız Film ve Dizi İzleme Keyfini Yaşayın...

Prison Break

MoodFilm
07 Nis 2019
Prison Break

2005 yılında ekranlara adım atan Prison Break dizisi, pek çokları tarafından dizi tarihinin en efsaneleri arasında yer alıyor. Aksiyon ve gerilimin son safhada yaşandığı dizide olaylar gayet sürükleyici bir şekilde akmaktadır. Dizide Wentworth Miller’ın canlandırdığı Michael Scofield başarılı bir inşaat mühendisidir. Ancak abisinin başına gelen olay her şeyi alt üst edecektir. Dominic Purcell’in canlandırdığı Lincoln Burrows, Başkan Yardımcısının kardeşinin katili olarak suçlanmaktadır. Tüm deliller tarafından suçlu gösterilen Lincoln, idam cezasına çarptırılır. Scofield abisinin suçsuz olduğuna inanmaktadır. Yasal tüm yolları deneyen Scofield, bu yolla abisini ölümden kurtaramayacağını anladığı anda harika bir kaçış planı hazırlamaya başlar. Bu plan sıradan bir hapisten kaçış planı olmayıp hayli komplike bir plan olmaktadır. Scofield kaçış planındaki tüm ayrıntıları en ince ayrıntısına kadar işlemiş, her şeyi ayarlamıştır. Zekasıyla herkesi kendine hayran bırakan Scofield, kaçış planına farklı kişileri de eklemek durumunda kalacaktır. Kaçış planını uygularken Scofield, hücre arkadaşından hapishanenin azılı suçlularına kadar herkesle ilişki kurmak durumunda kalacaktır.

ABD yapımı Prison Break’in hikayesi Paul Scheuring tarafından yazılmıştır. FOX şirketi 2005’te Prison Break dizisini izleyici karşısına çıkarmıştır. 4 sezon süren Prison Break dizisi, uzun bir aradan sonra yayın hayatına tekrar 5. Sezonla dönüş yapmıştı. Bu dönüş kimse tarafından beklenmiyordu. Beklenmedik bu dönüş kimileri tarafından iyi karşılanmasa da pek çoklarının özlemi sona ermişti.

Sarah Wayne Callies ile Robet Knepper dizinin dikkat çeken diğer oyuncuları. Güçlü oyuncu kadrosuna sahip Prison Break’te her karakterin kendi içlerinde heyecanlı hikayeleri vardır. Tüm bu hikayeler bu dizide aynı ortak payede bir araya gelip harika bir harmoni oluşturmaktadır. Aksiyon ve gerilim sevenlerin, kesinlikle gözden kaçırmaması gereken bir dizi olarak Prison Break’i önerebiliriz. Ayrıca bu dizinin hiç kuşkusuz en dikkat çeken özelliği büyüleyici bir zeka ürünü olduğu. Dizide her karakter zekasıyla sizi kendine hayran bırakıyor. Özellikle kahramanımız Scofield’ın tüm olay örgüsüne karşın kurguladığı planlar, olağanüstü durumlarda bulmuş olduğu hızlı sonuçlar izlerken nefes kesici bir etki bırakacaktır. Her bölüm bitiminde hemen diğer bölüme geçeceğiniz akıcılığa sahip Prison Break’i mutlaka izleyin.

Yorumlar