Reklamsız Film ve Dizi İzleme Keyfini Yaşayın...

Mucize 2 Aşk

MoodFilm
09 Nis 2019
Mucize 2 Aşk

Mahsun Kırmızıgül’ün 2014 yapımı Mucize filmi, beyaz perdede yer aldığı dönemde hayli ses getirmişti. Gerek duygusal sahneleri, gerekse çekim teknikleri ile Mucize filmi, etkileyici bir eser olarak karşımıza çıkmıştı. Mucize filminin devam filmi olacak olan Mucize 2 Aşk, yakında vizyona girecek. Yönetmen koltuğunda yine Mahsun Kırmızıgül’ü gördüğünüz Mucize 2 Aşk filminde başroller Talat Bulut ile Mert Turak. Bu film aynı zamanda Mahsun Kırmızıgül’ün dördüncü uzun metrajlı filmi olacak. Mucize, Güneşi Gördüm ve New York’ta Beş Minare filmleri Mahsun Kırmızıgül’ün önceki uzun metrajlı filmleri olarak karşımıza çıkıyor.

Filmde Ege Bölgesi’nde güzelliğiyle mest eden bir yerdeyken Anadolu’nun hayli uzak bir köyüne yokluk yaşayan bir okula sürgün edilen bir öğretmen ile okuma aşkıyla öğretmenlerini bekleyen çocukları izleyeceğiz. İlk bakışta alışılmış bir konuya sahip görünen Mucize 2 Aşk filmi, Mahsun Kırmızıgül’ün yönetmenliği eşliğinde etkili bir şekilde sahnede yer alacak gibi görünüyor. Bu filmin esasında bir devam değil ilk filmdeki belli bir sürecin anlatıldığını görmekteyiz. Mucize 2 Aşk filminde dikkat çeken özelliklerden birisi de oyuncu kadrosunda değişiklikler de yaşanmaktadır. Söz konusu bu değişikliklerin doğru şekilde yapılmış olduğu görülüyor. İlk filmde olduğu gibi bu filmde de idealist bir öğretmenin başka hayatları nasıl etkileyebildiği sergileniyor. Öğretmenlik mesleğinin ne kadar kutsal bir meslek olduğunu bu film vasıtasıyla tekrar görmüş olacağız. Aziz öğretmenin bu süreçte neler yaşadığını daha ayrıntılı şekilde öğreneceğimiz filmin gerekliliği hakkında olumlu bakanlar ve bakmayanlar şeklinde iki grup olduğu söylenebilir. Filmin tadında bırakılması gerektiğini düşünenler de mevcut. Ancak yeni filmin de etkili çekimleri, samimi dokusu ve duygusal alt yapısıyla bizleri mest etmeye aday. Mahsun Kırmızıgül’ün yeni eseri Mucize 2 Aşk filmi yakında beyaz perde de olacak. Duygu yüklü bu filmi kaçırmayın.

Filmin etkileyici müziklerini besteleyenlere baktığımızda karşımıza yönetmen koltuğundaki Mahsun Kırmızıgül’ün yanı sıra Yıldıray Gürgen ve Tevfik Akbaşlı da çıkıyor. Editörler ise Hamdi Deniz ve Deniz Kayık. Mucize 2 Aşk filminin 6 Aralık tarihinde vizyona girmesi bekleniyor.

Yorumlar