Reklamsız Film ve Dizi İzleme Keyfini Yaşayın...

Hızlı ve Öfkeli Hobbs & Shaw

MoodFilm
07 Nis 2019
Hızlı ve Öfkeli Hobbs & Shaw

Hızlı ve Öfkeli serisini bilmeyen yoktur. Aksiyon ve heyecan denince belki de akla gelen ilk serilerden birisidir. Bunun yanı sıra trafik kazasında hayatını kaybeden ünlü oyuncu Paul Walker da serinin efsaneleşmiş buruk tarafı olarak karşımıza çıkıyor. Uzun yıllardır beyaz perdede milyonları heyecanlandıran serinin geri kalan 8 filminde bu kadar da olmaz artık dediğimiz pek çok şey yaşandı. Arabalarla daha neler yapılabilir sorusunun cevabı, aksiyonun zirve noktası Hızlı ve Öfkeli serisinde karşımıza çıkıyor. Serinin beklenen son filmi Hızlı ve Öfkeli Hobbs & Shaw. Spin-off filmi olarak karşımıza çıkan bu yapımda daha önceki filmlerden tanıdığımız Luke Hobbs ile Deckard Shaw karakterleri üzerinde duruluyor. Dwayne Johnson ile Jason Statham’ın hayat verdiği bu ikili, önceki filmlerde de heyecanın doruklara çıktığı sahnelere imza atmıştı. Filmin oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimler de hayli dikkat çekici. The Crown dizisinde Prenses Margaret rolünü oynayan Venessa Kirby, bu filmde Deckard Shaw’un kız kardeşi rolünde karşımıza çıkıyor. Shaw’un kız kardeşini filmde bir MI-5 ajanı olarak göreceğiz. Altın küre ödüllü ünlü oyuncu Idris Elba da Hızlı ve Öfkeli serisinin son filminde yer alıyor. Son dönem filmlerinin aranan isimlerinden olan Idris Elba, bu filmin kötü adamı olarak sahne alacak. Tam Gaz filminden tanıdığımız Eiza González de oyuncu kadrosunda yerini alan isimlerden birisi.

Filmin konusuna kısaca değinmemiz gerekirse filmin kötü adamı Brixton, özel güçlere sahip zorlu bir rakip olarak karşımıza çıkıyor. Yakalanması hayli zor olan Brixton’ın yakalanması için aranan ikili ise Hobbs ve Shaw. Seriye kötü karakter olarak gire Shaw, sonrasında ekibin bir parçası olmuştu. Yine de bu iki inatçıyı aynı tarafta birleştirmek zor olacağa benziyor. Kötü adamı yakalama çabasındayken girdikleri komik münakaşalar filmi etkili kılacağa benziyor. Yakında vizyona girecek olan Hızlı ve Öfkeli Hobbs & Shaw’u herkese tavsiye ederiz.

Filmin teknik ekibine bir göz attığımızda yönetmen koltuğunda David Leitch’i görüyoruz. Ünlü yönetmeni daha önce Sarışın Bomba, John Wick ve Deadpool 2 filmlerinde görmüştük. CV’si etkileyici olan yönetmenin ünlü serinin son filminin başına getirilmesine şaşırmamak gerek. Hızlı ve Öfkeli Hobbs & Shaw’un senaryosu ise Chris Morgan’ın kaleminden çıkıyor. Etkili oyuncu kadrosu ve teknik ekibiyle dikkat çeken Hızlı ve Öfkeli Hobbs & Shaw’u izleyin. Sakın kaçırmayın.

Yorumlar