Reklamsız Film ve Dizi İzleme Keyfini Yaşayın...

Hababam Sınıfı Yeniden – 5 Nisan 2019’da Sinemalarda

MoodFilm
29 Mar 2019
Hababam Sınıfı Yeniden – 5 Nisan 2019’da Sinemalarda

Rıfat Ilgaz‘ın ölümsüz eseri Hababam Sınıfı tekrardan beyazperdeye tanışarak izleyiciyle buluşuyor. İnek Şaban, Mahmut HocaDamat FeritGüdük NecmiHafize Ana gibi kalbimize taht kurmuş ve efsaneleşmiş karakterler 2019 uyarlaması ile yepyeni bir jenerasyon, yeni oyuncular ve teknolojinin getirdiği gelişmişlikler ile beraber harmanlanıp tekrar izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Yepyeni bir dilin hakim olduğu 2019 yılı yapımı Hababam Sınıfı Yeniden filmi içinde bulunduğumuz zamanın gerekliliklerini de ele almış ve izleyici beğenisine sunulmuş bir yapım olarak dikkat çekmektedir. Gönüllere taht kuran Özel Çamlıca Lisesi öğrencileri yeni nesilde yeni öğrencilerinin işlediği konular ile bizleri eskiye götürmeyi planlıyor. Filmde Özel Çamlıca Lisesinin tekrardan karma eğitime geçmesiyle beraber hem erkek öğrenciler hem de kız öğrenciler arasında ki  tatlı rekabeti ele almaktadır.  Unutulmaz eser Hababam Sınıfı Tatilde filminde olduğu gibi yeni uyarlamada öncelikle kızlar ve erkekler arasında yaşanan çekişmelerden sonra daha sonra birlikte hareket ederek atıldıkları komik ve eğlenceli macera anlatılıyor. 1975 yapımı unutulmaz serilerin yönetmenliğini yapan Ertem Eğilmez‘in yerine bu sefer yönetmenlik koltuğunda genç yönetmen Doğan Can Anafarta oturacak. Hann Media‘nın yapımcılığını üstlendiği filmin senaryosu ise Evren Erdoğan ile Ayşe Balıbey‘e ait olacak. Usta oyuncu Altan Erkekli Mehmet Hoca rolüne hayat verirken bir nevi de özlemle andığımız Mahmut Hoca‘yı bizlere hatırlatacak. Filmin başrollerinden Yusuf Çim yakışıklı rolü ile karşımıza çıkarken, Damat Ferit esintilerini filmde bizlere hissettirecek. Diğer oyuncu kadrosuna göz attığımızda Toygan Avanoğlu La minör Bülent karakterini canlandırırken, Hande Katipoğlu Buckingham Hayriye rolü ile bu unutulmaz eserin bir parçası olacak. Sadi Celil CengizSami AksuGiray AltınokÖzge Özacar gibi oyunları da göreceğimiz bu filmde seyirci şimdiden heyecanla vizyon tarihini beklemeye başladı.

Birçoğumuza göre eski ölümsüz eserlerin yerini tutmayacak biliyoruz fakat bizi eskiye götüreceğinden şüphemiz yok. 1 saat 46 dakikalık filmin vizyon tarihi 5 Nisan 2019 olarak açıklanmıştı. Günümüz istatistiklerine bakıldığında Hababam Sınıfı Tatilde İnternet üzerinde tam 13 milyon izlenmeye ulaşmıştı. Kolay kolay eski eserlerin izlenmediği ülkemizde bu sayının oldukça büyük olması buna oranla serinin yeni uyarlaması olan 2019 yapımı Hababam Sınıfı Yeniden filminin fragmanının yayınlandığı 2 haftalık bölümde sadece 950 bin izlenmede kalması filme olan bakış açısını belli etse de asıl resmi bilgileri gişelerde öğreneceğiz. Sizde eskiye dönmek istiyorsanız 5 Nisan 2019′da sinema salonlarında yerinizi ayırtabilirsiniz.

Yorumlar