Reklamsız Film ve Dizi İzleme Keyfini Yaşayın...

Game Of Thrones

MoodFilm
13 Mar 2019
Game Of Thrones

Game Of Thrones

Bir filmden beklediğiniz her şeyi her bölümünde karşılayabilen nadir dizilerden bir tanesi. Game Of Thronesdizisinin her bölümü sinema tadında olması da izleyici cezbediyor. Efsane bir dizi olan ve almış olduğu yüksek puan ile de ne kadar harika bir yapıt olduğunu da ispatlamış oluyor. 9.5 İMDB puanına sahip olan başka bir dizi yok. Hayran kitlesinin dünya çapında çok yüksek olması da diziye verilen emeklerin karşılığıdır. Taht Oyunları anlamına gelen dizi ismi farklı kralların, lordların ve orduların muhteşem savaşlarını anlatıyor. Kaliteli oyuncu kadrosu ve muhteşem senaryosu ile izleyenleri bambaşka dünyalara götürmeyi başarmıştır. HBO dizileri içerisinde en tepede olmayı hak eden dizi 8. Sezonu heyecanla bekleniyor. İlk bölümü 7 Nisan 2011 yılında yayınlanmış ve ilk günden itibaren çok sevilmiştir. Game Of Thrones 8. Sezon Türkçe Dublaj hali ile kısa zamanda izleyici ile buluşmayı bekliyor. 8. Sezonun final sezon olması izleyiciyi üzse de dizinin nasıl sonlanacağı da merak konusu.

Birçok ana karakterin ölmesi dizide neler olacağına dair tahminleri çürütüyor. Game Of Thrones Dizi Müziğiharika etkisi ile adeta izleyiciyi büyülüyor. Muhteşem girişi ile de izleyici film moduna giriyor. Dünya üzerinden şuana kadar en çok izlenmiş dizi olması ve bu izlenme rekorunu da çok uzun yıllar elinde tutması kesin gibi görünüyor. Dizi ve sinema dünyasına damga vurması birçok otorite tarafından da taktir görüyor.

Game Of Thrones Konusu ve Dizi Akışı

7 sezonu arkasında bırakan ve son sezon ile izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan dizi muhteşem olaylar ve bağlantılar ile tekrar tekrar izlenmeyi hak ediyor. Filmin geçmişe dair aktarın bir konusu olmaması ve bağlantıların kurulabilir olması da oldukça zor gibi görünüyor. Game Of Thrones kurgusu ile çok şaşırtıyor. Yaz döneminin ve kış döneminin çok uzun yıllar sürdüğü bir diyarı konu alan dizi de kış dönemi oldukça tehlikeli olduğu anlatılıyor. Kışyarı’nın Lordu olan Ned Stark ailesi ile birlikte burada yaşamaktadır. Gençlik döneminde birçok savaşa beraber katıldığı dostu Robert Yedi Krallığın Kralı olarak tahta çıkar. Sonrasında Kral eli ilan ettiği Ned Stark’ı beraberinde krallığa götürür. İlk sezonda krallıkta yaşanan olaylar hızlı gelişir. Kral Robert ölmesi ve Ned’in idam edilmesi olayların başlaması ve büyümesine neden olur.

Ned Stark’ın oğulları krallığa savaş ilan ederler. Büyük bir ordu ile krallığa yürürken önlerine birçok engel çıkar. Bu arada piç olan oğlu Jon Snow sura görevli olarak gider. Burada çok büyük işler çıkaran Snow Ak Gezenler ile muhteşem bir mücadeleye bürünür.

Diğer tarafta Targaryen hanesinden Daeanerys Fırtınada doğan krallıkta ki hakkını alabilmek için farklı mücadeleler içerisindedir. 3 ejderhası ile tüm diyarı sarmaya hazırlanan Ejderhaların Anası muhteşem savaş sahnelerin yaşanmasına da büyük etki etmektedir. Robert’in karısı olan Cersei Lannister’da krallığı kaptırmamak için mücadele vermektedir. Oğulları sırayla tahta çıkar ve onlara destek olur. Her yönü ile muhteşem olan dizi muhteşem savaşlar, entrika, drama ve fantezi gibi alanlarda estetik bir etki sunuyor. Görselliği ile de izleyiciyi büyülemeyi başaran dizi son sezonda beklenenleri karşılayacak gibi duruyor.

Yorumlar