Reklamsız Film ve Dizi İzleme Keyfini Yaşayın...

En İyi Yeni Sezon Yabancı Dizileri

MoodFilm
27 Şub 2019
En İyi Yeni Sezon Yabancı Dizileri

Yabancı diziler, günümüzün vazgeçilmezleri olmakla birlikte her sezonda aralarına yeni yapımların katılmasıyla her beğeniye uygun örnekleri bizlere sunuyor. Şimdilerde yeni başlayacak olan farklı türe ve konulara sahip birçok yabancı dizi bulunuyor. İşte en iyi yeni sezon yabancı dizileri…

Legacies

Legacies

Tür: Fantastik

2009 yılından itibaren uzun yıllar ekranlarda kalan ve geniş bir hayran kitlesine ulaşan Vampire Diaries’i günümüzde birçok yabancı fantastik dizi sever bilir. Vampirlerden cadılara kadar birçok fantastik türün yer aldığı yapım, başrolde bulunan vampir kardeşler ve onların aşık olduğu bir insan kadının hikayesinden yola çıkarak çok farklı katmanlar halinde hikayeye devam etmişti. Vampire Diaries dizisinin ardından dizinin spinn offu olan; dizide bulunan başka karakterlerin hikayesinden yola çıkarak çekilen ve yine vampirlerden kurt adamlara kadar farklı fantastik türlere yer verse de aslında köken vampir ailesinin hikayesini anlatmıştı. The Originals’ın 2013-2018 yılları arasındaki macerasının ardından bir diğer spin off olan Legacies, bu serilerin hayranlarını mutlu etmek için yeni sezonda ekranlara gelmeye hazırlanıyor. Yine diğer iki seride imzası bulunan Julie Plec’in elinden çıkan Legacies’in baş karakteri ise The Originals dizisinin yıldızı Kalus Mikaelson’ın kızı olan Hope Mikaelson. Dizinin konusu ise The Originals dizisinin izleyicileri üzen sonundan iki yıl sonrada; artık 17 yaşında olan Hope’un Salvatore Okulu adıyla bilinen, Vampire Diaries dizisinden tanıdığımız karakterlerin açtığı doğaüstü güce sahip genç ve çocukların okulunda yaşadıklarını konu ediniyor. Hope, kökeninde bulunan vampir, cadı ve kurt güçleriyle birlikte türünün tek örneği olan, ayrıca Mikaelson’ların varisi olmakla birlikte annesinin güçlü kurt soyunun da mirasçısı olan bir genç kızken acaba sahip olduğu güçleri kontrol altında tutabilecek midir?

Chilling Adventures of Sabrina

Chilling Adventures of Sabrina

Tür: Fantastik, Korku, Dram

Netflix’in yeni başlayacak olan dizisi Chilling Adventures of Sabrina, aslında 90’lı yılları yaşayan gençlerin aşina olduğu bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. 90’ların sevilen genç cadısı Sabrina, iki teyzesiyle birlikte yaşayan ve güçlerini yeni yeni keşfederken başına olmadık işler açan sevimli bir genç kızdı. Chilling Adventures of Sabrina ise bu hikayeyi çok farklı bir şekilde ele alan, bir nevi iki farklı yönünü dengede tutmaya çalışırken kendini karanlık bir hikayenin içinde bulan Sabrina’yı konu ediniyor. Bir yandan güçlerini bir yandan ise kendisini ve sevdiklerini tehdit eden karanlık, şeytani güçleri kontrol altında tutmak için bir savaşın içine giren Sabrina’ya ise Kiernan Shipka can veriyor. Chilling Adventures of Sabrina’nın temel hikayesi ise 2014 senesinde yayınlanmaya başlayan aynı konulu çizgi romana dayanıyor.

Tell Me A Story

Tell Me A Story

Tür: Gerilim, Dram

Günümüzde yaşayan hemen hemen herkes, çocukluk yıllarında aynı masalları dinleyerek büyümüş insanlardır. Sadece gençler ve çocuklar değil, anne ve babalarımız bile yıllardır süregelen, klasikleşmiş belirli masalları dinleyip de büyümüşlerdir. Kırmızı Başlıklı Kız’dan Pamuk Prenses’e, Sindrella’dan Hansel ile Gretel’e kadar kimisi Grimm Kardeşler’in kaleminden çıkmış, kimisi farklı ülkelerin halk hikayeleri olsa da ülkelere ve kültürlere göre farklılık göstererek esasta aynı hikayeyi konu edinen birbirinden ünlü masalları bir çoğumuz biliriz. Peki bu masallar, çocukların dinleyemeyeceği, birbirinden korkunç ve karanlık hikayelere sahip olsalardı ne olurdu? Tell Me A Story, işte tam da bu şekilde ortaya çıkan ve bilinen masalları New York’un en karanlık, korku dolu, gerilimli hikayelerine dönüştürerek izleyiciye anlatan farklı bir yapım olarak karşımıza çıkıyor.

Homecoming

Homecoming

Tür: Gerilim, Dram

Başrolünde Julia Roberts’ı gördüğümüz ve Mr. Robot dizisinden de bildiğimiz Sam Esmail imzası taşıyan Homecoming, yeni sezonda ekranlara gelen yabancı diziler arasında dikkat çekiyor. Julia Roberts, dizide Heidi adındaki bir devlet görevlisini canlandırıyor. Gizli olan bir tesiste geçen hikayede Heidi’nin görevi ise travma yaşamış olan eski askerlerin yeniden topluma, günümüz dünyasına ve sivil yaşama adapte edilmesini sağlamak. Tabi ki işler beklenildiği gibi gitmiyor ve hikaye karmaşık, bambaşka bir hal alarak izleyicileri kendine bağlamayı hedefliyor. Dizinin senaryosu ise Eli Horowitz ile Micah Bloomberg’ün kaleminden çıkıyor.

Nightflyers

Nightflyers

Tür: Bilimkurgu, Korku

Netflix’in yeni sezon yapımları arasındaki yerini alan ve Kasım ayı gibi ekranlara gelmeye başlayacağı düşünülen Nightflyers, bilimkurgu ve korku ögelerini harmanlayan iddialı yapımlardan biri. Diziyi bu kadar iddialı yapan ise Game of Thrones’un yaratıcısı olan George R. R. Martin imzalı ve aynı adı taşıyan kitaptan uyarlanmış olması! Dizi ise The Nightflyer adını taşıyan ve ufak bir uzay gemisi olan taşıt uzayın derinliklerinde yol alırken, içinde bulunan kişilerin hikayesini konu ediniyor. Uzay gemisinde güçlere sahip olan bir telepat ile 8 bilim insanın bulunduğu, ayrıca uzayın derinliklerinde hem kendilerini hem de karşılaştıkları olayları sorgulayacakları bu hikayenin dikkat çekmemesi kaçınılmaz. Dizinin oyuncuları arasında ise Eoin Macken, Gretchen Mol, Sam Strike gibi bazı isimler bulunuyor.

The Passage

The Passage

Tür: Bilimkurgu, fantastik

Kıyamet ardı senaryoları birçok izleyici tarafından çok beğenilir. İşte tam da beğenileri karşılayabilecek, bilimkurgu ve fantastik ögeleri bir arada barındırabilecek bir hikaye arıyorsanız; The Passage beklentileri karşılamak umuduyla ekranlara gelmeye hazırlanıyor. The Passage, Justin Cronin adlı yazarın 2010 senesinde yayımlanıp, uzun süre çok satan kitap serisinin ilk kitabı olma özelliğini de taşıyor. Bu kitaptan uyarlanan aynı isimli dizinin aslında kitap serisi gibi üçleme olarak sinemaya uyarlanması söz konusu olsa da; yapım ekibi bu fikirden vazgeçerek seriyi dizi senaryosuna dönüştürmeye karar vermiş. Dizide ise günümüzden yıllar sonrada, ABD’nin yaptığı bazı deneylerin ardından insanların vampirlere dönüşmeye başlaması ve ardından gerçekleşen olaylar konu ediniliyor.

My Brilliant Friend

My Brilliant Friend

Tür:Dram

Amerika- İtalya ortak yapımı olan My Brilliant Friend de yeni sezon yabancı dizileri arasında yer alıyor. HBO imzalı olan ve Kasım ayında ekrana gelmesi beklenen dizi, aslında Elena Ferrante adlı yazarın aynı ismi taşıyan kitabından ekranlara uyarlanmış bir yapım. Dizinin ana karakteri Elena Greco ve onun yaşadığı hikayeleri konu edinen yapımın konusu ise şöyle: Elena, kitaplardan oluşan bir dünyada yaşarken günün birinde çocukluk günlerinden beri ayrılmadığı en yakın arkadaşı olan Lila’nın esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolmasıyla sarsılır. Hayatının ayrılmaz bir parçası olan, hiçbir zaman uzaklaşmadığı en yakın arkadaşı Lila’yı kaybetmenin derin üzüntüsüyle başa çıkmak için yaşadıkları hikayeleri ve dostluğun temelini bilgisayarda yazmaya başlayan Elena; bir yandan da arkadaşını bulmak ve bu sırrı çözmek için savaş verirken aklına bile gelmeyecek gerçekler su yüzüne çıkmaya başlar…

Deutsch-les-Landes

Deutsch-les-Landes

Tür: Dram, Komedi

Fransa- Almanya ortak yapımı olan dizi, yeni sezonun komedi ile dram ögelerini bir arada barındıran yapımları arasında yer alıyor. Dizinin konusu ise Fransa’nın ücra ve küçük bir köyünde geçiyor. Dizi, söz konusu olan köye günün birinde bir Alman firmasının açılması ve Almanya’dan bazı çalışanların dahil olmasıyla birlikte bu küçük köyde başlayan kültür sorunlarını, yaşanan hikayeleri anlatıyor.

The Little Drummer Girl

The Little Drummer Girl

Tür: Gerilim, Casusluk, Macera

Amanda Coe imzası taşıyan ve İngiliz yapımı olan The Little Drummer Girl de yeni sezon yabancı dizilerinden biri. Kasım ayında AMC altından ekrana gelmesi planlanan dizi, John Le Carre imzalı aynı isimli eserden ekranlara uyarlanıyor. Dizinin konusu ise Mossad’ın ele geçirmeye çalıştığı Filistin asıllı bir teröristi yakalaması için çift taraflı ajan olsa da aslında Amerikan bir oyuncu olan Charlie’nin hikayesini anlatıyor.

Dirty John

Dirty John

Tür: Gerilim, Dram

Her bölümünde veya sezonunda farklı konuların ya da olayların anlatıldığı diziler son yıllarda çok beğeniliyor. Bu yapımlardan biri olan Dirty John da aynı şekilde her sezonunda değişik bir hikayenin konu edinildiği bir dizi. Dirty John, Los Angeles Times çalışanı olan C. Goffard tarafından derlenmiş olan ve birçok gerçek olayın yer aldığı yazılardan ilham alıyor. Söz konusu dizinin Kasım ayında başlayacak olan birinci sezonunun konusu ise şu şekilde: OC’de yaşamakta olan Debra isimli yalnız bir anne, geçimini tasarımlarıyla sağlayan ve günün birinde John Meehan adında bir adamla tanışarak yeni bir ilişkiye adım atan bir kadındır. Ne var ki bu ilişki sıradan ilişkilerden çok farklı olacak ve bir anda bir felakete dönüşüverecektir.

Escape at Dannemora

Escape at Dannemora

Tür: Polisiye, Dram

Escape at Dannemora, yeni sezon yabancı dizileri arasında macera ve polisiye ögeler dolu olan bir yapım. Dizinin konusu ise şöyle: David ve Richard, cinayetle suçlanan iki suçludur ve aynı hapishanededirler. Günün birinde Richard’ın bir kaçış planı yapmasıyla hikaye başlar; ne var ki bu plan tek kişiye uygun değildir. Bu şekilde plana David de dahil olur ve iki suçlu birlikte bu plan için çalışmaya başlarlar. Bu planın altın noktası ise hapishanede terzilik yapan Patricia olacaktır. Onun yardımıyla bu hapishaneden kaçmayı başaran David ve Richard, artık ülkenin en çok aranılan iki insanıdır. Dizinin başrolünde Benicio Del Toro, Paul Dano ve Patricia Arquette gibi isimler bulunuyor.

The Umbrella Academy

The Umbrella Academy

Tür: Fantastik

Steve Blackman imzası taşıyan The Umbrella Academy, Netflix’in yeni sezon yabancı dizileri arasında bulunuyor. Dizinin konusu ise fantastik hikayeleri sevenlerin hoşuna gidebilecek türden: Umbrella Academy adını taşıyan ve süper güçlere sahip olanların öğrenim gördüğü bir akademide geçen hikayenin baş rolünde, bir türlü anlaşamamış olan bir aile üyelerinin başından geçenler anlatılıyor. Günün birinde babanın esrarengiz bir şekilde ölmesiyle buluşan aile üyeleri, acaba kavga etmeden bu sırrı çözmeyi başarabilecekler midir?

Dogs Of Berlin

Dogs Of Berlin

Tür: Gerilim, Polisiye

Netflix’in Alman yapımı dizilerinden biri olan Dogs Of Berlin, polisiye ile gerilim temelli bir dizi olarak karşımıza çıkıyor. Birbirinin tamamen zıttı karakterlere sahip olan iki polisin bir şekilde istemeyerek de olsa birlikte çalışmaya mecbur tutulmasıyla hikaye başlıyor. Kendilerini bir anda Berlin’in yeraltı örgütleriyle, suç dünyasının en kanunsuz ve en aranan isimlerini yakalamaya dair bir savaşın içinde bulan bu ikili; bir yandan kendi aralarında, bir yandan da neyin doğru neyin yanlış- kimin suçlu kimin suçsuz olduğunu çözmeye çalıştıkları karmaşık bir hikayeye dalıveriyor…

The Kominsky Method

The Kominsky Method

Tür: Komedi

Yeni sezon Netflix dizilerinden biri olan The Kominsky Method, Chuck Lorre imzası taşıyan iddialı bir yapım. Dizinin hikayesi ise bir zamanların başarılı bir Hollywood aktörü olan, şimdilerde ise aktör koçluğu mesleğine geçiş yapmış Sandy Kominsky’nin etrafında dönüyor. Bu karakteri ise ünlü aktör Michael Douglas canlandırıyor.

She-Ra and the Princesses of Power

She-Ra and the Princesses of Power

Tür: Animasyon, Fantastik, Macera

Animasyon diziler konusunda Netflix’in son yıllardaki başarısını fark etmeyen yoktur. Yine bu yapımlardan biri olan, animasyon türünde ve fantastik ögeler ile macera dolu bir hikaye oluşturan She-Ra and The Princesses of Power, yeni sezon yabancı dizilerinden biri olarak öne çıkıyor. Dizi, adından da anlayabileceğiniz gibi, 80’lere damgasını vurmuş olan ve o yıllarda yaşayan çocukların gönüllerini kazanan She-Ra dizisinden ilham alıyor. Kimsesiz, küçük bir kızın sihirli kılıcı bulmasının ardından bir anda She-Ra isimli, güçlü ve kötülüklere karşı koyan bir kahramana dönüşmesini anlatan yapımda diğer güç sahibi iyilerle bir araya gelen Adora’nın yaşadıkları ekranlara geliyor.

Yorumlar