Reklamsız Film ve Dizi İzleme Keyfini Yaşayın...

Captain Marvel İncelemesi

MoodFilm
14 Mar 2019
Captain Marvel İncelemesi

Captain marvel geçtiğimiz günler de vizyona girdi, film vizyona girmeden önce hakkında çok fazla eleştiriye mahruz kalmıştı. Captain marvel’in hayatını anlatan film hakkında bir çok kişi ve eleştirmen vasat olabileceği yorumun da bulunmuştu. Marvel yapımı süper kahramanın hayatlarını konu alan filmler genel de sıkıcı bulunduğu için bu film için de aynısı olabileceği düşünülmüştü. Ama durum böyle olmadı.

Film ciddi anlamda çok fazla şaşkınlık yarattı ve beklentinin çok üstüne çıkmayı başardı. 90’lı yıllar da geçen fimde avengers çok daha net anlayabilmek adına ipuçları verildi. Film de geçen 90’lı yıllara ait müzik ve figürler izleyiciler tarafından da oldukça beğenildi.

Genel boyutlarıyla film captain marvelin hayatını anlatıyor olsa da avengers 4 için spoiler içeren sahneler de bulunduruyor. Filmin 8 martta vizyona girmesi ve kadın bir süper kahraman olması sebebiyle özellikle kadınların beğenisini topladı. Filme yapılan olumsuz eleştiriler ilk yarısının durağan geçmesine bağlıydı fakat, filmin ilk yarısın da olayları anlamayıp sıkıcı bulanlar filmin ikinci yarısın da kafaların da herşeyi birleştirdiği için filmin genelini beğendiğini dile getirdi.

Bir süperkahraman filmi olmasına rağmen avengers için çok önemli bir köprü görevi üstlenen filmin imdb puanı 7.1.
Filmde uzay efekleri ve ince detaylar da verilen spoilerlar izleyicileri etkilemeyi başardı. Captain marvel’in avengers 4 de ortaya çıkacağı ve yenilmezlerle tanısacağı filmin sonunda küçük bir sahneyle gösterildi bu sahne filmi sabırsızlıkla bekleyen izleyiciler için de ayrı bir heyecan uyandırdı.

Avengers 4 de anlamlandırılamayan bazı sahneler mevcuttu bu yüzden merak ve heyecan uyandırmıştı, bu filmde ise merak uyandıran şeylere cevap verilmiş oldu. Birbirine bağlı olan fim bütünlüğünü bozmadan izleyiciyi sıkmadan en çok beğenilen süper kahraman fimlerinden biri olmayıda başardı. Filmin 90’lı yıllar da geçmesi ve captain marvel’in 20 yıl boyunca ne yaptığı sorusunun ister istemez sorulmasına sebep oldu.izleyiciler neden diğer avengers filmlerinde olmadığı veya ortaya çıkmak için neden bu kadar beklediği sorusunun cevabını ise avengers 4 ‘de almayı ümit ediyor.

Yorumlar